X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Po porodu Liposukce

Liposukce

Liposukce

Liposukce se v posledních letech stává velmi oblíbeným způsobem upravení problémových partií. Jedná se o zákrok, kdy je postava formována odstraněním lokalizovaného tuku. Při liposukci je tuk narušen kanylou, která využívá vibrační, laserovou, radiofrekvenční nebo ultrazvukovou energii. Po tomto zákroku se tuk z těla odsaje. Kanyla je do těla vpravována pomocí krátkých řezů, které jsou obvykle umístěny v kožních záhybech, aby po zhojení byly co nejméně patrné.

Techniky liposukce

Při klasické liposukci je možné rozlišit suchou techniku, kdy není pod tukovou tkáň vstřikována tekutina, a proto je nutné použít vyšší podtlak. Tato metoda může způsobit až poškození tkáně, proto se z dnešní době již téměř nevyužívá. Druhou možností je vlhká technika, při které se pod tukovou tkáň vstřikuje fyziologický roztok. Díky tomu je odsátí tuku snazší a krevní ztráty jsou nižší než v předchozím případě.
Do vlhkých technik se řadí také nejznámější tumescentní liposukce. Je při ní využívána jen lokální anestezie a zákrok trvá 2 – 3 hodiny a doba pracovní neschopnosti trvá minimálně 3 dny. Nevýhodou tohoto způsobu je nutnost nošení kompresního prádla po dobu 2 až 3 týdnů a zákaz sportování po dobru 2 týdnů.

vibrační liposukce je použita speciální kanyla, která vibruje rychlými pohyby dopředu a dozadu.
Do tukové tkáně proniká šetrněji. V současné době je odborníky považována za nejmodernější i nejefektivnější. Je kombinována s tumescentní metodou.

Ultrazkuvová liposukce používá kanylu produkující ultrazvukovou energii, která působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Používá se například na horní polovinu zad. Nevýhodou je vyšší riziko popálení kůže. Opět je kombinována s tumescentní metodou, ale pro vyšší náklady není příliš používaná.
Pod pojmem ultrazvuková liposukce se často skrývá neinvazivní způsob odstranění tuku, známý jako bezbolestná liposukce. Ultrazvuková energie zde rozbíjí tukové buňky bez průniku kůží. Nejedná se o liposukci v pravém slova smyslu, protože nedochází k odsávání tuku.

Laserová liposukce je známá také jako laserová lipolýza a využívá laserového paprsku, který tukové buňky rozloží a umožní její odplavení. Výhodou je, že u menších lokalit se tuk neodsává, ale tělo ho samo vyloučí prostřednictvím lymfatického systému.

Na co si dát pozor před liposukcí:

Základem je konzultace s chirurgem, který bude zákrok provádět. Ten by Vám měl detailně popsat průběh zákroku, možná rizika a alternativy. Liposukce není doporučována především v případě, že trpíte vysokým krevním tlakem, srdečním nebo pličním onemocněním, cukrovkou, alergií na léky, sklony k žilní trombóze a další. Předpokládá se také, že jste 2 – 3 týdny před zákrokem neprodělala žádnou akutní nemoc, jako je viróza nebo nachlazení.

K. Zunová

Poslat na e-mail Vytisknout stránku

© 2019, ABC Kočárky – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek