X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Po porodu Plavání kojenců

Plavání kojenců

Plavání kojenců

Kdy lze s plaváním miminek začít?

S plaváním kojenců lze začít hned po zahojení pupíku, ale v tomto případě pouze v domácích podmínkách a za přítomnosti odborně proškolené osoby, Ta Vám poradí, co a jak je možné s kojencem ve vodě dělat a na co si naopak dát pozor. Ovšem s přihláškou do klubu, který toto plavání nabízí počkejte do ukončeného druhého měsíce dítěte. Cílem není naučit dítě plavat, ale naučit ho nebát se vody a připravit ho pro další vývoj plavání.

Skutečně dítě ve vodě plave?

Neplave, jedná se o všeobecně rozšířenou nepřesnost. Dítě se ve vodě za pomoci dospělé osoby určitým způsobem vznáší. Rozhodně se ale bez cizí pomoci na hladině neudrží.

Může se dítě potápět?

Dítě má do třetího měsíce věku přirozený reflex zatajení dechu. Tedy při kontaktu s vodou automaticky zatají dech. Okolo třetího měsíce věku však tento reflex mizí a potápění dítěte by se nemělo odehrávat bez asistence odborně proškolené osoby.

Na co si dát při plavání pozor?

Největší pozornost byste měli věnovat výběru místa. Dítě od dvou do pěti měsíců by měly plavat ve speciálních vanách, a to po jednom. Voda by neměl být chemicky upravovaná a taková, na jakou je dítě zvyklé. V tomto věku rodič nechodí s dítětem do vody, ale vede ho zvenku. Dále je potřeba dbát na dostatečnou aklimatizaci po plavání, náhlá změna prostředí dítěti nedělá dobře.

Kdy plavání odložit?

Pokud se Vám prostředí, voda, čistota zázemí apod. nebude zamouvat, nechejte raději plavání na později, kdy nebudete muset mít takové speciální podmínky. Obzvlášť teplota vody je důležitá. Nedejte na cizí rady a dodržujte teplotu v rozmezí 29-31°C.

Proč s dětmi začít plavat?

Začít s dětmi plavat již v kojeneckém věku je v dnešní době již všeobecně doporučované mnoha lékaři. Plavání pozitivně ovlivňuje zdravotní vývoj dítěte a v některých případech je vhodným rehabilitačním programem. Dítě si zvykne na cizí prostředí a v následný plavecký výcvik je rychlejší. Plavání v centrech není prospěšné pouze pro děti, ale i pro maminky, které se v prostředí jiných maminek s dětmi necící sociálně izolované.

V jakém věku je na začátek plavání už pozdě?

V žádném věku není na začátek plavání pozdě. Důležité je zvážit podmínky, ve kterých bude dítě plavání provozovat a vše podle toho načasovat.

Poslat na e-mail Vytisknout stránku

Aktuality

29/ 6 2018

Nová značka na našem e-shopu TopMark

Představujeme kočárky, postýlky autosedačky pod značkou Top Mark a další zboží Značka TopMark nabízí široké porfolio produktů pro kojence a batolata od kočárků, přes jídelní židličky až po postýlky a mnoho dalšího. Produkty značky TopMark najdete v nejrůznějších obchodechv holandsku, Belgii a částečně i v Evropě
25/ 6 2018

Představujeme novou značku Bomimi

Od značky Bomimi nabízímé lehké golfové kočárky a cestovní postýlky

Více »

RSS

Archiv aktualit

© 2018, ABC Kočárky – všechna práva vyhrazena

Zajímavé odkazy | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek