Počet položek: 0 0,- CZK

Druhy kočárků

K výberu je několik důležitých vlastností pro zvolení správného kočárku.

Hluboký kočárek:

 

 

Hluboký kočárek 

 

 

Tento typ kočárku je ideální pro novorozence. Většinou je prostorný a navíc řešený tak, aby se dobře houpal, což je pro děťátko velmi důležité, obojí však při nákupu ověřte. Prodává se s řadou drobných doplňků a dobře slouží i při nákupech díky prostornému košíku na podvozku. Hluboký kočárek však může pro vás znamenat vyšší investici, protože dítěti postačí přibližně na prvních 6 měsíců – záleží na temperamentu a pohyblivosti dítěte. Jakmile vaše miminko sedí samo, je možné vyměnit hluboký kočárek za sportovní. Cena za kvalitní hluboký kočárek se může vyšplhat až na částku, za niž byste pořídili kombinovaný kočárek. Dnes není problém kočárek prodat v bazaru či přes internet a koupit jiný pro další jízdní etapu, počítejte však s vysokou konkurencí, kvůli které budete muset původní cenu kočárku hodně snížit.

 


Sportovní kočárek:

 

 

Sportovní kočárek 

 

 

Jakmile dítě samo sedí, můžete je vozit ve sportovním kočárku, který je o něco lehčí a skladnější než hluboký. V zimním období by však mohlo být půlročnímu kojenci ve sportovním kočárku ještě chladno. Kočárek pro toto období již nemusí splňovat podmínku houpání, i když také batolata tuto funkci jistě ocení. Důležitější je, aby se dal snadno ovládat, a to i s ohledem na terén, protože dítě bude stále těžší. Myslete na bezpečnost dítěte, podvozek musí být stabilní. Zjistěte, zda je polohovatelná opěrka zad i část pod nohama a vybírejte také podle rukojeti kočárku – překlápěcí je mnohem výhodnější. Dokud je dítě malé, přeje si vás mít stále na očích. Později však ocení výhled vpřed na cestu a nebude se muset stále vyklánět, aby zjistilo, kam to vlastně jedete.

 


Kombinovaný kočárek:

 

 

Kombinovaný kočárek 

 

 

Chvíle, kdy už jej nebude potřebovat. Tzv. trojkombinaci je totiž možné upravit na hluboký i sportovní kočárek. Hlubokou část lze vyjmout a použít i k samostatnému přenášení, i když omezeně, například pokud cestujete vlakem nebo odkládáte kočárek v garáži. Některé kombinace jsou navíc doplněné o autosedačku pro novorozence, což se sice odráží v ceně kočárku, většinou však zaplatíte méně, než kdybyste autosedačku přikoupili. Počítejte s tím, že kombinované kočárky mohou být celkově o něco dražší, než samostatné. I tak se vám však cenově nejspíše vyplatí.

 

Na co byste si měli dát pozor? Zejména na velikost hlubokého lůžka, která může být kombinací se sportovní verzí omezena. Kočárek budete používat nejméně dva roky, proto by měl mít kvalitní podvozek a bytelné spoje, aby vydržel vašemu dítěti po celou dobu. Pokud s často cestujete a neplánujete využití nosítek, případně máte malý byt, možná budete časem raději vozit dítě v tzv. „golfáčích“, které jsou lehké a skladnější.

 


V případě jakýchkoli dotazů, nejasností a problémů nás prosím kontaktujte e-mailem na info@abckocarky.cz.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace