Počet položek: 0 0,- CZK

Jak správně vybrat kočárek

Pomůžeme Vám správně zvolit ten nejvhodnější kočárek pro Vás.

Na co si dát pozor při výběru kočárku

Na základě dotazů jsme pro vás připravili souhrn důležitých informací, které považujeme za klíčové při výběru správného kočárku. Naším cílem je Vaše spokojenost a potěšení z vašeho nového kočárku, nebo jiného zboží pro vaše děťátko, a proto si vás dovolujeme upozornit na několik důležitých skutečností a poradit vám, jak se zakoupeným zbožím zacházet a jak ho udržovat, aby vám sloužilo k plné spokojenosti.

Při výběru kočárku nejprve zvažte, jaké funkce a schopnosti od něj očekáváte, včetně tvaru a velikosti. Před nákupem si přečtěte obecné informace o nabízených produktech, materiálech a možnostech použití kočárku. Když budete s kočárkem stoprocentně spokojeni, umožní vám to prožít vaše nejkrásnější chvíle s novým rodinným přírůstkem
Výrobky pro miminka obecně:

Dítě bude potřebovat kočárek od narození přibližně do dvou a půl let věku. Potřeby dítěte se však postupně mění, takže s jedním typem kočárku na celé období si rozhodně nevystačíte. Jaký kočárek tedy pořídit? Je třeba promyslet, kolik peněz chcete investovat celkem a vzít v úvahu i další okolnosti. Jiné nároky může mít rodina, která chce kombinovat kočárek s nosítky (šátek, klokanka, krosnička), jiné zase rodina, která plánuje další dítě, a proto se jí vyplatí koupit dražší a kvalitnější kočárek. Stále však zůstává otázka, jaký zvolit typ?

Co byste měli vědět než nakoupíte kočárek


Váha a velikost kočárku:

Pokud tušíte, že budete kočárek často poponášet (v MHD, doma do schodů apod.), je pro vás důležitá celková váha kočárku. Když k některým kočárkům připočtete navíc váhu dítěte, zjistíte, že by mohly být doslova nad vaše síly. Výšku kočárku a zejména držadla vybírejte i s ohledem na tatínka, aby se na procházkách nemusel hrbit. Velikost kočárku souvisí zejména s velikostí dítěte, což je těžké odhadnout, částečně však můžete vycházet z rodinných dispozic. Pokud čekáte miminko v létě, bude dobré, aby se do hlubokého kočárku vešlo ještě v zimě, a to i s fusakem.

 
Kola a podvozek kočárku:

Zamyslete se nad tím, kam budete s kočárkem jezdit. Malá tvrdá kolečka, většinou dvojitá a otočná, se hodí spíše pro jízdu po městě. Kočárek s nafukovacími koly využijete, pokud chodíte často do přírody. Trojkolky s jedním otočným kolem vpředu nebo vzadu jsou určené pro skutečně náročný terén. Podvozek by měl být stabilní, a to zejména u vyšších kočárků, pozor však na rozpětí kol – musí být takové, abyste prošli dveřmi a dostali jste se do výtahu. Hluboký kočárek by se navíc měl dobře houpat, protože kojenci jsou zvyklí na pohyb v těle matky a houpání je pro ně přirozené.


Výbava kočárků:

Ceny kočárku jsou různé, někdy se však zvyšují také díky bohatší výbavě. Pokud je v ceně sportovního kočárku hluboké přenosné lůžko (trojkombinace), případně autosedačka, může vás i při vysoké ceně stát méně, než kdybyste kupovali každou část zvlášť. Zjistěte proto, které části jsou součástí základní výbavy a které je nutné dokoupit. V ceně kočárku často bývá pláštěnka, síťka proti hmyzu, někdy také taška na rukojeť. Některé kočárky mají další drobné přednosti, jako například brzdu na rukojeti, otočná přední kola apod., tyto vymoženosti však cenu kočárku většinou neúměrně zvyšují.


V případě jakýchkoli dotazů, nejasností a problémů nás prosím kontaktujte e-mailem na info@abckocarky.cz.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace