Počet položek: 0 0,- CZK

Monitor dechu

Zdá se Vám, že je to prakticky nedávno, co jste oznámili, že čekáte malý přírůstek do rodiny, a za pár měsíců, týdnů bude Váš drobeček již mezi Vámi? Chcete mít jistotu, že Vaše miminko bude ve své postýlce v bezpečí, i když na něj zrovna neuvidíte?

Monitor dechu

Důvod, proč si pořídit monitor dechu

 • Možná si říkáte, proč pořizovat monitor dechu, vždyť dříve nebyl ani monitor dechu, ani chůvičky, odsávačky, jednorázové plíny a další vymoženosti a vychytávky, které ulehčí, zpříjemní a zajistí větší bezpečnost a pohodlí při péči o Vaše miminko.
 • Není však bezpečí Vašeho miminka to nejdůležitější? A i když si možná říkáte, že nemáte tak velký a prostorný byt, věřte, že skutečně nebudete neustále u Vašeho drobečka a sledovat ho, zda v pořádku dýchá. Vždyť si také budete potřebovat dojít osprchovat, dojít na toaletu, otevřít polákovi aj. A právě v tyto momenty a chvíle za Vás spolehlivě bude hlídat děťátko monitor dech.
 • Monitor dechu chrání miminko před riziky náhlého selhání dechu, dávení, dušení.

Pro koho jsou vhodné monitory dechu

 • Pro všechny děti mladší než jeden rok, především však v prvních šesti měsíců věku.
 • Pro nedonošené děti.
 • Pro děti s nízkou porodní vahou.

Funkce monitoru dechu

 • Monitor dechu nemonitoruje dech miminka, ovšem pohyb miminka.
 • Citlivá elektronika trvale sleduje a zobrazuje frekvenci dechu dítěte.
 • Rozlišuje rytmické dýchání a obvyklý pohyb, když nezaregistruje ani jedno, tak s malými vibracemi zkouší znova nabudit dýchání. Když dýchání ani do 5ti vteřin nezačne, tak se zapne světelná a zvuková signalizace.
 • Na kritický stav dechu dítěte, reaguje monitor dechu spuštěním hlasitého poplachu. Vyhodnotí-li přístroj, že se dítě nenadechlo déle než 20 vteřin, nebo, když dýchá příliš pomalu (frekvence dechu klesne pod 10 nádechů za minutu), ihned se rozezní poplachový signál.
 • Monitor dechu automaticky signalizuje slabé baterie.

Kde koupit monitor/hlídač dechu?

V dnešní době koupíte monitor dechu lehce, jak v různých specializovaných obchodech pro miminka, tak i na internetu. Na internetu jsou ceny monitorů dechu nižší než v kamenných obchodech a aby jste nemuseli dlouho hledat a vybírat, máme pro Vás tip. V případě, že chcete mít klid a koupit svému dítěti monitor dechu, můžete se podívat například na stránky www.abckocarky.cz, kde si můžete vybrat z několika druhů a také cenových relací. Dodání tohoto zboží je obvykle do 7 dnů.

Na stránkách www.abckocarky.cz si můžete kromě monitorů dechu vybrat z velké nabídky chůviček pro miminka a nejenom to. Najdete tam vlastně veškeré potřeby (například autosedačky, kočárky, postýlky, hračky, chodítka a další), které se Vám budou hodit pro Vaše miminko. Můžete se o tom přesvědčit sami na stránkách www.abckocarky.cz.

Pořízení nového nebo použitého monitoru dechu

Doporučujeme Vám, abyste zakoupili pouze nový monitor dechu, a to z důvodu, abyste měli 100% jistotu naprosté spolehlivosti výrobku. I když se na jednu stranu jedná o určitý vyšší finanční zásah do rodinného rozpočtu, při nákupu nového monitoru dechu, budete však mít jistotu, že se na přístroj můžete skutečně spolehnout. I když byste například použitý monitor dechu zakoupili od přátel, nebo blízkých, které znáte, opět nemáte jistotu, že přístroj bude 100% spolehlivý.

Něco jiného je zakoupení použitého přebalovacího pultu, postýlky, kočárku, oblečení, sterilizátor lahví, odsávačka aj. Ale pokud se jedná o bezpečnost Vašeho dítěte, neriskujte a skutečně nehleďte na to, že ušetříte nějakou tu korunu při pořízení použitého monitoru dechu. Bezpečí Vašeho děťátka by mělo být skutečně na prvním místě.


Druhy monitoru dechu

 • Klasické deskové monitory dechu
 • Přenosné monitory dechu, které se připevňují na plíny děťátka
 • Deskové monitory dechu s chůvičkou v jednom

Instalace klasického deskového monitoru dechu

Aby mohl monitor dechu plnit svoji funkci, je důležité, aby jeho monitorovací deska snímala pouze pohyby miminka, žádné jiné.

V případě, že byste špatně instalovali monitor dechu, můžete být překvapeni tzv. falešnými poplachy.

Snímací podložku monitoru dechu umístěte do postýlky, nebo kočárku, koše, podle toho, kde bude Vaše miminko zrovna sát. Střed snímací podložky by měl být v místech, kde bude mít děťátko hrudníček. Snímací podložka se nesmí ohýbat, musí být umístěna na rovné tvrdé ploše, tj. na překližce, sololitu aj. Je-li v postýlce pouze rošt, doplňte postýlku právě o sololit, či překližku.

V případě, že se Vám narodili dvojčátka, či více miminek, je nutné, abyste použili pro každé dítě samostatný monitor dechu.
Instalace přenosného monitoru dechu

Zadní strana monitoru se musí neustále dotýkat bříška dítěte, většinou kousek od jeho pupíku. V případě, že používáte tenké plenky, tj. jednorázové, je vhodné pro lepší a pevnější upevnění monitoru dechu, vložit za okraj pleny kousek plátýnka. Při spaní děťátka na zádíčkách, upevněte monitor na přední stranu plenky. Pokud dovolíte dítěti spát na boku, připevněte monitor spíše na stranu, na které dítě spí, aby se zajistil dobrý kontakt s bříškem dítěte a optimální provoz monitoru.

Monitor je možné používat pod oblečením. Neoblékejte ale dítě příliš teple,

protože se může přehřát nebo může dojít ke ztlumení zvuku alarmu.

Monitor dechu rozlišuje rytmické dýchání a obvyklý pohyb.

Monitor vnímá pohyby bříška Vašeho miminka, a to pomocí čidla citlivého na tlak, které je umístěno za zadní membránou.

Výhody přenosného monitoru dechu

 • Miminko může být prakticky v jakékoliv poloze v postýlce.
 • Přenosnému monitoru dechu nepřekáží žádný kabel, přípojka aj.
 • Přenosný monitor nemůže způsobit žádné poranění elektrickým proudem, dítě nemůže vyjmout baterie apod.
 • Přenosný monitor dechu je kdekoliv a kdykoliv použitelný, v postýlce, při kojení, po kojení apod.
 • Žádný jiný monitor dechu, než tento přenosný, neumožní takovou volnost pohybu.

Nevýhody přenosného monitoru dechu

 • V případě většího miminka může nastat situace, že se naučí monitor dechu samo odepínat.
 • Může se stát, že Vaši sousedé budou mít stejný typ monitoru, čímž se mohou přístroje navzájem negativně ovlivňovat.

Nevýhody monitoru dechu napájeného z elektrické sítě

 • V případě, že máte doma ještě jiné, chodící dítě, může dojít k tomu, že začne manipulovat s kabely a odpojit monitor z elektrické sítě.

Výhody deskového monitory dechu s chůvičkou v jednom

 • Jedná se o monitor dechu s integrovanou chůvičkou, tj. přístroj 2v1. Odpadá případné vzájemné rušení dvou nekompatibilních výrobků.
 • Monitor dechu opticky i zvukově signalizuje dýchání Vašeho miminka.
 • Přístroj lez používat i samostatně jako samotná chůvička, v případě, že již nepotřebujete používat funkci monitoru dechu.
 • Finanční pořízení vyjde většinou lépe, než při zakoupení samostatné chůvičky a samostatného monitoru dechu. Záleží samozřejmě také na výrobci.

Vlivy, které negativně působí na monitor dechu

 • Hračky a předměty v postýlce děťátka, které vibrují, nebo se pohybují.
 • Měkká matrace, přikrývky, deky, polštáře.
 • Neumisťujte také postýlku dítěte blízko topení nebo klimatizace.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců

Určitě jste již slyšeli o syndromu náhlého úmrtí kojenců. Neříkejte si, že Vám, respektive Vašemu miminku se to stát nemůže. Největší riziko náhlého úmrtí kojence je ve věku 2 - 4 měsíce. Kromě faktorů, jako je drogy, alkohol, kouření matky, nízký věk matky, krátký interval mezi těhotenstvími, nedostatek kyslíku před narozením dítěte aj., je dalším faktorem právě spánek a spánkový režim děťátka.

 • Nepokládejte a zajistěte, aby Vaše miminko nespalo na bříšku a boku. Bezpečná poloha při spánku kojence, je na zádech. Pokud přesto ukládáte kojence k spánku na boku, vysuňte mu ruku, na které leží, dopředu, aby se zmenšila pravděpodobnost, že se otočí na bříško.
 • Zajistěte také, aby miminko nespalo na příliš měkkém podkladu, matraci. Pod spícím kojencem by neměly být žádné měkké materiály, jako např. polštáře, prošívané deky, přikrývky. Dítě by mělo spát na pevné matraci pokryté pouze napnutým prostěradlem
 • I když se Vás to bude lákat, nebo to bude pro Vás pohodlné, zvláště při nočním kojení, nedoporučujeme, aby miminko spalo s Vámi v jedné posteli, mohlo by dojít snadno k jeho zadušení, třeba i peřinou, polštářem.
 • Zajistěte také, aby místnost, ve které miminko spí, nebyla přetopená.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace