Počet položek: 0 0,- CZK

Třetí trimestr a 29.-40. týden těhotenství

Třetí trimestr 29. až 40. týden v těhotenství podrobněji.

Trimestr trimestr těhotenství a 29. až 40. týden těhotenství

29. dvacátýdevátý týden těhotenství

Každým dnem se Vaše miminko přibližuje k podobě jakou bude mít při porodu. Ke konci tohoto týdne bude vážit okolo 1200 g a měřit asi 39 cm. Jeho kopání je nyní silnější, což jedině můžete potvrdit.

30. třicátý týden těhotenství

Pokud Vaše miminko netráví čas spaním, pak jej tráví kopáním, škytáním, cucáním si palce a děláním grimas. Měří asi 40 cm a váží okolo 1300 gramů. Nervový systém už také funguje lépe i díky speciální hmotě zvané myelin, která obaluje nervy, a tímto se může nervový vzruch šířit rychleji.

31. třicátýprvní týden těhotenství

Miminko nyní měří okolo 41 cm a váží okolo 1400 g, jeho tělo je pokryto malými chloupky zvané lanugo a začínají se tvořit řasy a obočí.

32. třicátýdruhý týden těhotenství

Pohyby dítěte které jste dříve vnímala jako normální, se nyní mění v lekci kickboxu. Miminko měří zhruba 42 cm a váží okolo 1600 g. Ačkoliv jsou hlavním zdrojem výživy i nadále živiny přivedené přes placentu, trávicí trakt je již prakticky zcela vyvinut. Bylo dokonce prokázáno, že se během spánku u dětí vyskytují rychlé pohyby očí, což je u dospělých známka toho, že se jim zdá sen.

33. třicátýtřetí týden těhotenství

Vaše malé stvoření nyní měří 44 cm a váží okolo 1800 g . Začíná mu být poněkud těsno, ale stále mu to nebrání v čilém pohybu v děloze.

34. třicátýčtvrtý týden těhotenství

Koncem tohoto týdne bude Vaše miminko vážit 2000 g a měřit 45 cm. Začíná mu ubývat místa. Je schopno otevírat a zavírat oči. Většina miminek si najde vlastní rytmus mezi spaním a aktivitou.

35. třicátýpátý týden těhotenství

Dobrou zprávou je, že pokud se Vaše dítě předčasně narodí po 35. resp. 36. týdnu těhotenství, je velká šance, že se tak stane bez následných komplikací. Vaše dítě nyní měří 46 cm a váží 2400 g. Má měkkou lebku - to proto, aby mohlo projít bez problému porodními cestami.

36. třicátýšestý týden těhotenství

Vaše miminko nadále tvoří zásoby speciálního tuku, který jej bude po porodu udržovat v teple a i regulovat tělesnou teplotu. Nyní váží okolo 2600 g a měří 47 cm.

37. třicátýsedmý týden těhotenství

Nyní Vaše miminko váží 2800 g a měří 48 cm. Nacvičuje i nadále dýchací pohyby, je schopno otáčet hlavou, cucá si palec, polyká.

38. třicátýosmý týden těhotenství

Gratulace, dostala jste se do období, které se nazývá "termínové těhotenství". Je to období od 38. do 40. týdne. Miminko nyní váží okolo 3000 g a měří okolo 48 cm, jeho tělo je pokryto malými chloupky zvané lanugo a mázkem zvaným vernix caseosa. Polyká plodovou vodu, a produkuje tzv. smolku neboli mekonium.

39. třicátýdevátý týden těhotenství

Viz téma 38. týden.

40. čtyřicátý týden těhotenství

Viz téma 38. týden.

zdroj

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace